11-14 Yaş – Kodlama ve Elektronik Atölyesi

Kodlama ve Elektronik Atölyesi ile çocuklar 21. yüzyılın ortak dili olacak kodlamayı STEM diye adlandırılan bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik ortamına taşıyor; kendi elektronik devrelerini oluşturup kodluyor!

11-14 yaş grubuna uygun olarak tasarlanmış atölye çalışmaları boyunca çocuklar Arduino adlı elektronik mikrodeneyleyici devre kartını tanıyor, ve Amerika’nın en iyi üniversitelerinden MIT’nin çocuklar için özel olark geliştirdiği görsel kodlama uygulması Scratch eklentisi ile kendi projelerini üretmek için programlıyor. Böylelikle hem temel elektronik ve elektrik bilgileri kazanıyor, hem de kodlama becerilerini uygulayarak geliştiriyor!

Bu atölyede çocuklar Arduino ile devreler oluştururken, kabloları, ledleri ve sensörleri kullanarak el becerilerini geliştiriyor; mekanik ve elektronik aksamları, farklı sensörleri, ve robotik düzenekleri tanıyor, nasıl çalıştıklarını anlıyor ve programlama mantığının farklı platformlarda nasıl işlediğini kavrıyor. En basit haliyle bir led lambayı bilgisayar ile açıp kapatmayla işe başlayan çocuklar, motorları harekete geçiriyor, park sensörlerinden alarmlara, alkışlarla çalışan akıllı ev sistemlerinden uzaktan kumanlara hayallerini üretmeye adım atıyor.

Arduino açık kaynaklı kullanı kolay donanom ve yazılım üzerine kurulu bir elektronik platform. Bu platform üzerinden binlerce ürün ve prototip geliştirildi ve her sene bir çok yeni buluş yine bu küçük kartı kullanarak geliştiriliyor.

Arduino’yu geliştiren Massimo Banzi, “Harika bir şey ortaya çıkarmak için kimseden izin almaya ihtiyacınız yok!” diyor. Massimo Banzi’nin kendisinden Arduino’nun nasıl hayal gücünün sınırlarını herkese özgürce açtığını dinlemek için linke tıklayın: 

 

NİSAN PROGRAMI  – Kodlama ve Elektronik Atölyesi
Tarih Saat İçerik
1 Nisan Cumartesi 12:30 – 14:30 Elektroniğe Giriş: Programlama – Arduino
8 Nisan Cumartesi 12:30 – 14:30 Elektronik Programlama – Arduino
15 Nisan Cumartesi 12:30 – 14:30 Elektronik Programlama – Arduino Proje
29 Nisan Cumartesi 12:30 – 14:30 Elektronik Programlama – Arduino Proje

 

  • Her atölye bir ayda 4 haftasonu yapılır.
    Çocuklar kendi laptoplarını ve farelerini getirmelidir.
    MucitKids program içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

SATIN AL