11-14 Yaş – Kodlama ve Robotik Atölyesi

Kodlama ve Robotik Atölyesi ile çocuklar 21. yüzyılın ortak dili olacak kodlmayı sanal bilgisayar ortamınından çıkarıp, robotları kontrol etmek için kullanıyor!

11-14 yaş grubuna uygun olarak tasarlanmış atölye çalışmaları boyunca çocuklar hem MakeBlock tarafından üretilmiş mBot robotları kontrol ederek robotiğe adım atıyor hem de Amerika’nın en iyi üniversitelerinden MIT’nin çocuklar için özel olark geliştirdiği görsel kodlama uygulması Scratch eklentisi mBlock ile programlama becerilerini geliştiriyor. Böylelikle bugünün önemle üzerinde durulan STEM, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanına sağlam bir adım atıyorlar.

mBot robotlar kendi kendine bir çizgiyi takip edebiliyor, engellerden kaçabiliyor, renk değiştirebiliyor, size ayak uydurabiliyor! Bu gelişmiş robotlar ile çocuklara bildiklerini uygulamaya dökebilme, sadece uzaktan kumanlarla değil programlayarak da robotları kontrol edebilme, akıllarındaki projeleri hayata geçirebilme imkanı sunuyor. Bu kolaylıkla sökülüp takılabilen robotlar ile uğraşırken çocuklar el becerilerini geliştiriyor; mekanik ve elektronik aksamları, farklı sensörleri, ve robotik düzenekleri tanıyor ve programlama mantığının farklı platformlarda nasıl işlediğini kavrıyor.

mBot açık kaynaklı, taşınabilir bir robot seti. Çocukların kendi tasarılarını yaparak yeteneklerini geliştirebilecekleri, STEM alanına kolayca giriş yapabilecekleri bir araç. Kolayca birleştirilip, sökülebilen bu robot, Scratch üzerinden geliştirilmiş kodlama eklentisi sayesinde öğrencilerin programlama ile ilgili bildiklerini bir robot üzerinde denemesine olanak veriyor. Aynı zamanda Arduino kartı üzerinde inşa edildiği için, çocuklara ellerindeki Arduino kartları ile neler yapabileceklerine dair de örnek oluşturuyor.

mBot’un nasıl işlediğini görmek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz: 

mBot dışında Arduino ile yapılabilecek 10 farklı ve yaratıcı projeyi görmek için tıklayınız.

MAYIS PROGRAMI  – Kodlama ve Robotik Atölyesi
Tarih Saat İçerik
6 Mayıs Cumartesi 12:30 – 14:30 Robotik Programlama – mBot
13 Mayıs Cumartesi 12:30 – 14:30 Robotik Programlama – mBot
20 Mayıs Cumartesi 12:30 – 14:30 Robotik Programlama – mBot Proje
27 Mayıs Cumartesi 12:30 – 14:30 Robotik Programlama – mBot Proje

  • Her atölye bir ayda 4 haftasonu yapılır.
    Çocuklar kendi laptoplarını ve farelerini getirmelidir.
    MucitKids program içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

SATIN AL