bilgi@mucitkids.com
+90 553 224 69 23

Hakkımızda

Mucit Kids > Hakkımızda

MucitKids

Bu dünyada sadece hayallerinizle sınırlısınız !

MucitKids, her şeyi hazır almaya ve sürekli tüketmeye alıştığımız bu çağda, çocuklara ve gençlere yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor: Kendin Yap (Do It Yourself – D.I.Y) kültürünün uzantısı olan Maker Hareketi’nden ilham alarak, onları yaratıcılığa, araştırmaya, paylaşmaya ve beraber üretime teşvik ediyor!

MucitKids, bütün gün telefon, tablet ve bilgisayar karşısında vakit geçiren çocukların ve gençlerin bu cihazlarla etkileşimlerini yeniden kurgulamayı amaçlıyor. Onları pasif kullanıcılar olmaktan çıkarıp, bu cihazları araç olarak gören; teknolojiyi, istediklerini üretmek, hayallerini canlandırmak, başkalarına dokunmak ve geleceği yeniden inşa etmek için kullanabilen, aktif bireyler haline getirmek için uğraşıyor.

MucitKids, yapay zeka, makine öğrenmesi, nesnelerin interneti (IoT), akıllı ev teknolojileri gibi alanlarda projeler geliştirebilecekleri farklı yazılım, robotik, tasarım, artırılmış ve sanal gerçeklik atölyeleri ile çocukların ve gençlerin teknolojiyle gerçek anlamda tanışmalarını sağlıyor. Onlara analitik düşünmeyi, problem çözmeyi ve dünyaya farklı bir gözden bakmayı öğretiyor; fikirlerini özgürce hayata geçirmelerine olanak sağlıyor.

MucitKids, bu paylaşımcı, özgür, merak eden, araştıran, geliştiren, üretime dönük kültürü Türkiye’nin her yerinde duyurmayı, yaymayı, erişilebilir kılmayı ve geliştirmeyi hedefliyor; bunu bir sosyal sorumluluk olarak görüyor ve bu yönde projeler geliştiriyor.

MucitKids ile çocuklar ve gençler beraber araştırıyor, beraber öğreniyor, beraber üretiyor ve beraber çok eğleniyor!

slayder3
slayder2
slayder1

MucitKids atölyemizi kurduğumuzda mottomuzu “Üreten Nesil Yetiştirmek” olarak belirledik. Geleceğimiz olan çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamayı kendimize vizyon edindik. Hızla gelişen teknoloji ile beraber tüketime dayalı geleceğe karşı çocuklarımızı üretime teşvik ederek ve öğrenmeyi öğreterek onları geleceğe hazırlıyoruz.

ÜRETİM
YENİLİK
GELİŞİM
SÜREKLİLİK

Çocuklara Özel Atölyeler

Yurt dışında ve İstanbul’da yayılmakta olan "KENDİN YAP (DIY)" KÜLTÜRÜNÜ VE MAKER AKIMINI, Türkiye’nin her köşesinde yaymalıyız diye yola çıktık, yolculuğumuza Bursa’dan başladık.
Aklınızda takılan sorular için sıkça sorulan sorular sayfamıza göz atabilirsiniz.