HAKKIMIZDA

Bu dünyada sadece hayallerinizle sınırlısınız !

MucitKids, her şeyi hazır almaya ve sürekli tüketmeye alıştığımız bu çağda, çocuklara ve gençlere yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor: Kendin Yap (Do It Yourself - D.I.Y) kültürünün uzantısı olan Maker Hareketi’nden ilham alarak, onları yaratıcılığa, araştırmaya, paylaşmaya ve beraber üretime teşvik ediyor!


MucitKids, bütün gün telefon, tablet ve bilgisayar karşısında vakit geçiren çocukların ve gençlerin bu cihazlarla etkileşimlerini yeniden kurgulamayı amaçlıyor. Onları pasif kullanıcılar olmaktan çıkarıp, bu cihazları araç olarak gören; teknolojiyi, istediklerini üretmek, hayallerini canlandırmak, başkalarına dokunmak ve geleceği yeniden inşa etmek için kullanabilen, aktif bireyler haline getirmek için uğraşıyor.


MucitKids, farklı yazılım, robotik, tasarım, artırılmış ve sanal gerçeklik atölyeleri ile çocukların ve gençlerin teknolojiyle gerçek anlamda tanışmalarını sağlıyor. Onlara analitik düşünmeyi, problem çözmeyi, ve dünyaya farklı bir gözden bakmayı öğretiyor; fikirlerini özgürce hayata geçirmelerine olanak sağlıyor.


MucitKids, bu paylaşımcı, özgür, merak eden, araştıran, geliştiren, üretime dönük kültürü Türkiye’nin her yerinde duyurmayı, yaymayı, erişilebilir kılmayı ve geliştirmeyi hedefliyor; bunu bir sosyal sorumluluk olarak görüyor ve bu yönde projeler geliştiriyor.


MucitKids ile çocuklar ve gençler beraber araştırıyor, beraber öğreniyor, beraber üretiyor ve beraber çok eğleniyor!