bilgi@mucitkids.com
+90 553 224 69 23

Elektronik ve Robotik Atölyesi

Elektronik ve Robotik Atölyesi ile çocuklar 21. yüzyılın ortak dili olacak kodlmayı sanal bilgisayar ortamınından çıkarıp, elektronik devreleri ve robotları kontrol etmek için kullanıyor!

8-10 yaş grubuna uygun olarak tasarlanmış atölye çalışmaları boyunca çocuklar hem Arduino adlı elektronik mikrodeneyleyici devre kartını, Amerika’nın en iyi üniversitelerinden MIT’nin çocuklar için özel olark geliştirdiği görsel kodlama uygulması Scratch eklentisi ile programlıyor, hem temel elektronik ve elektrik bilgilerini kazanıyor, hem de MakeBlock tarafından üretilmiş mBbot robotları kontrol ederek kodlama becerilerini geliştiriyor!

Mbot robotlar kendi kendine bir çizgiyi takip edebiliyor, engellerden kaçabiliyor, renk değiştirebiliyor, size ayak uydurabiliyor! Böylelikle çocuklar için bildiklerini uygulamaya dökebilmek, sadece uzaktan kumanlarla değil programlayarak da robotları kontrol edebilmek, akıllarındaki projeleri hayata geçirebilmek mümkün oluyor. Arduino devreleri, kabloları, ledleri ve robotları kullanarak çocuklar el becerilerini geliştiriyor; mekanik ve elektronik aksamları, farklı sensörleri, ve Wholesale Jerseys robotik düzenekleri tanıyor ve programlama mantığının farklı platformlarda nasıl işlediğini Jackie Robinson jersey kavrıyor.

mBot açık kaynaklı, taşınabilir bir robot seti. Çocukların kendi tasarılarını yaparak yeteneklerini geliştirebilecekleri, STEM (Science, Technology, Engineering, Math) alanına kolayca giriş yapabilecekleri bir araç. Kolayca birleştirilip, sökülebilen bu robot, Scratch üzerinden geliştirilmiş kodlama eklentisi sayesinde öğrencilerin programlama ile ilgili bildiklerini bir robot üzerinde denemesine olanak veriyor. Arduino kartı üzerinde inşa edildiği için, çocuklara ellerindeki Arduino kartları ile neler yapabileceklerine dair örnek oluşturuyor.

mBot’un nasıl işlediğini görmek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz: 

mBot dışında Arduino ile yapılabilecek 10 farklı ve yaratıcı projeyi görmek için tıklayınız.

 

Yazar: muctkids12