bilgi@mucitkids.com
+90 553 224 69 23

Tasarım ve Artırılmış Gerçeklik Atölyesi

Artık bildiğimiz üretim araçları değişiyor, dünya 4. endüstri devrimini konuşuyor ve teknolojiye hakim eller nesneleri internetle iletişime koyuyor. Tasarım ve Artırılmış Gerçeklik Atölyesi’nde de çocuklar hayal güçlerinin sınırlarını zorluyor!

8-10 yaş grubuna uygun olarak tasarlanmış atölye çalışmalarında çocuklar, Amerika’nın en iyi üniversitelerinden MIT’nin Media Lab’inde çocuklar için özel olark geliştirilen Makey Makey setini kullanarak meyvelerden bile müzik aletleri üretebiliyorlar! Dahası, çocuklar kendi müzik aletlerini tasarlayıp, çizip, üretip, onları Bilgisayar üzerinden çalışır hale getirebiliyorlar.

Artırılmış gerçeklik ise çocuklara yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor! Bilgisayar programlarının ve mobil uygulamaların yardımıyla çocukların hayalleri, sanal bir şekilde canlanıyor, çizdikleri bir kelebek gözünüzün önünde kanatlanıp uçabiliyor. Bu sanal eklentiler eşyalar ile çocukların etkileşimlerini temelinden değiştiriyor; her eşyaya kendine özgül bir bilgi ve erişim potansiyeli yüklüyor; çocukların öğrenme ve öğrendiklerini paylaşma alışkanlıklarına eğlenceli ve kalıcı bir yaklaşım getiriyor. Bu atölye çocukların merak duygularını uyandırdığı gibi, 21. Yüzyıl Becerileri’ni ve motor becerilerini de geliştirme imkanı sağlayıyor.  Çocuklar çeşitli etkinlikler üzerinden fikirler geliştiriyor, uyguluyor ve paylaşıyor; böylece hem hayallerini canlandırabildiklerini farkediyor, hem de tasarım odaklı düşünmenin ne olduğunu kavrıyorlar!

Kimya derslerinde atomları elimize alamıyor olabiliriz, ama artırılmış gerçeklikle durumlar biraz farklı! NaCl (Sodyum Klorür) yani sofra tuzu nasıl oluşur sanal olarak görmek ister misiniz ? 

Peki güneş sistemimizin bir modelini evinize getirebileceğinizi biliyor musunuz ? Detaylar için tıklayın..

Yazar: muctkids12