bilgi@mucitkids.com
+90 553 224 69 23

Kodlama ve Elektronik Atölyesi

Kodlama ve Elektronik Atölyesi ile artık çocuklar bilgisayar ve tablet başında sadece oyun oynamıyor, onun yerine kendi hayallerindeki oyunları, hikayeleri, ve animasyonları kendileri üretiyorlar!

8-10 yaş grubuna uygun olarak tasarlanmış atölye çalışmaları boyunca çocuklar, Amerika’nın en iyi üniversitelerinden MIT’nin çocuklar için özel olark geliştirdiği görsel kodlama uygulması Scratch’i ve cheap jerseys nfl football jerseys cheap çocukların elektronik devreler ile bilgisayarları kolayca kontrol edebilmelerine olanak veren Makey Makey’i kullanıyor, hayallerini canlandırıyorlar.

MIT Media Lab’in başındaki Mitch Resnick, bir bilgisayarı kodlama becerisinin günümüz okur-yazarlığının bir parçası olduğunu söylüyor; Steve Jobs da (Apple): “Herkes bir bilgisayarı nasıl programlayacağını bilmeli.. çünkü bu size nasıl düşünüleceğini öğretir” diyor. Bu doğrultuda wholesale football jerseys yurtdışındaki çocuklar da yıllardır kodlamaya yönlendirilmekte, ve okullarda küçük yaşlardan itibaren programlama dersleri verilmektedir. Bizler de geleceğin bu en önemli ortak dilini çocuklarımıza sevdirmek hayaliyle yola çıktık.

Kurguladığımız atölyede, Scratch ve Makey Makey, çocuklarda yaratıcılığı, analitik düşünmeyi ve beraber çalışmayı geliştirirken, hazırlanan farklı aktiviteler de bir algoritmanın nasıl kurgulanacağını, ortaya çıkan problemlerin temeline nasıl inilebileceğini ve bu problemlerin üstesinden adım adım hangi stratejiler ile wholesale jerseys gelineceğini uygulamalı bir şekilde pekiştiriyor. Çocuklar bu atölye ile 21. yüzyıl becerileri olarak adlandırılan hem sosyal, hem teknik yetkinlikleri eğlenceli bir şekilde kazanırken, her gün kullandıkları teknolojik Julian Edelman game jersey aletler ile etkileşimlerini de yeniden kodluyorlar!

Programlama sayesinde çocuklar, teknolojiye gerçekten hakim olduklarında, kendi hayallerindeki şeyleri gerçeğe dönüştürebileceklerini; teknolojiyi sürekli ve bağımlı bir şekilde tüketmek yerine, onu bir araç olarak kullandıklarında, istedikleri bir dünyayı meydana getirebileceklerini farkediyorlar.

Mitch Resnick’in çocuklar ve programlama konusuyla ilgili TED konuşmasını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz (Altyazılarda Türkçe seçeneği bulunmaktadır):

https://www.ted.com/talks/mitch_resnick_let_s_teach_kids_to_code

Kodlamanın çocuklarımızın geleceği için ne kadar önemli olduğunu Bill Gates (Microsoft), Mark Zuckerberg (Facebook), Jack Dorsey (Twitter), Drew Houston cheap nfl jerseys (Dropbox), Gabe Newell (Valve) gibi isimlerden de dinleyebilirsiniz. Code.org’un hazırlamış olduğu videoyu izlemek için aşağıdaki linki takip edebilirsiniz (Altyazılarda Türkçe seçeneği bulunmaktadır): 

 

Yazar: muctkids12